Akaryakıt Zamları Sonrası Bu World Mobil Kampanyaları Yüzünüzü Güldürebilir

Son üç ayda akaryakıta gelen zamlar, nedeniyle akaryakıt harcamaları araç sahiplerini en çok rahatsız eden kalemlerinin resmen ilk sırasında yer alıyor.  Eğer aracınız için yakıt alımlarını şirketiniz karşılamıyorsa siz de benim gibi arabanızın deposunu çok nadir fullüyorsunuz demektir. İşte tüm bu Ahval ve Şerait içinde Yapıkredi’nin World mobil kampanyalarrı Akaryakıt alımlarına odaklı puan kampanyaları ile ilaç gibi yetişti diyebilirim. 

Kampanyaları Öğrenmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler 

Benim 2023 boyunca katıldığım ve katılmayı planladığım puan kampanyalarını sizinle paylaşmadan önce bilmeniz gereken en önemli konu var. Bu kampanyaların neredeyse tamamına katılmak için world mobil uygulamasını kullanmanız, sonrasında bazılarında puan kazanabilmeniz için World Mobil üzerinden world pay kullanarak ödeme yapmanız gerekiyor.  World Mobil uygulamasını buradan akıllı telefonunuza yükleyebilirsiniz. . Ödüller Worldpuan olarak veriliyor. O yüzden en az bir açık yapıkredi worldcard’a sahip olmanız gerekiyor. Eğer Worldcard sahibi değilseniz World Dijital Kart başvurusunda bulunup talebinizin onaylanması durumunda world dijital kartınızı hemen world mobil üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz. World dijital kart’a buradan başvurabilirsiniz

Şubat 2023 World Mobil Akaryakıt Kampanyaları 

Yapı Kredi Worldcard  Petrol Ofisi Kampanyası ile 70 TL tutarında Yapı Kredi Petrol Ofisi Puanı kazanma fırsatı. Worldcard sahipleri 15 Şubat 2023 tarhine kadar Petrol Ofisi istasyonlarında toplam  4 adet 250TL ve üzeri akaryakıt alımlarda  60TL Yapı Kredi Petrol Ofisi Puan kazanabiliyorlar. Eğer bu işlemlerden en az 1 tanesini  world mobil uygulamasından QR ödeme ile gerçekleştirirseniz ek 10TL lik puan kazanımı ile toplamda 70 TL ‘lik Yapı Kredi Petrol Ofisi Puanı kazanabilirsiniz. 4 işlemin tamanını 28 Ocak 2022 tarihine kadar World Mobil QR ödeme ile gerçekletirirseniz her 150 TL lik işlem için 3 TL lik worldpuan (toplamda 12 TL değerinde) ilave worldpuan kazanabilirsiniz. Yapı Kredi bir başka World Mobil Kampanyası kurgusunda, 1-31 Ocak 2022 tarihleri arasında World Pay’in POS’ta QR Kod veya Mobil Ödeme özelliğini kullanarak yapılan  her 75 TL ve üzeri harcamanın %2’si kadar, (işlem başına en fazla 5 TL olmak kaydıyla) , toplam 50 TL Worldpuan veriyor . Kazanılan Petrol Ofisi Puan’lar 25 Şubat 2022 tarihinde yüklenecek, kullanılmayan Petrol Ofisi Puan’lar 25 Mart 2022 tarihinde geri alınacak.

Yapı Kredi World Mobil Opet Araçta Ödeme Kampanyasında ise World Mobil kullancıları; 1 Ocak-31 Mart 2023 tarihleri arasında Opet istasyonlarında World Mobil Araçta Ödeme özelliği ile yapacakları her 400 TL ve üzeri akaryakıt alımının %2’si kadar, tek işlemde en fazla 5 TL, toplamda 50 TL Opet Puan kazanabilecekler. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli detay Araçta Ödeme Özelliğini kullanma zorunluluğu. Bunun için World Mobil’e giriş yaparak, PAY butonuna tıklayıp Araçta Ödeme’yi seçmek  ve araçta Ödeme yapabilmek için yakıt alınacak  araç plakalarını  bir seferlik kaydetmek gerekiyor.. En düşük işlem tutarının da 400 TL olması gibi bir ek şart da var. Örnek vermek gerekirse  4 adet 400 TL tutarında araçta ödeme işlemi yaparsanız 32 TL karşılığı Opet Puan kazanabiliyorsunuz. Bunu farklı plaka tanımlayarak 50 TL ye kadar çıkarmak mümkün.  Buna ek olarak aynı işlemle bir yukarıda bahsettiğim  World Pay üzerinden Mobil Ödeme kampanyasından da world puan kazanabilirsiniz. Zira kampanya şartlarında iki kampanya beraber kullanılamaz diye bir detay yazmıyor. 

Eğer siz de benim gibi Opet Worldcard sahibi iseniz. Opet istasyonlarından Opet Worldcard ile yapacağınız işlemlerde ilave puanlar da kazanabilirsiniz. 

Tüm bu kampanyalara katılıp kampanya şartlarını yerine getirdiğinizde Petrol Ofisi Puan olara 50 TL , Worldpuan olarak 12  ve Opet Puan olarak da 20  toplamda 72 liralık bir tasarruf etme imkanı söz konusu. Bir çeşit aralık ayı akaryakıt zamları öncesi için hatırlatma dozu olarak aile bütçesine kazanç yani. 

Yapı Kredi hemen her ay farklı akaryakıt dağıtım şirketleri ile ilk bahsettiğim 4 x150 ve QR ödeme kurgusunda bir kampanya mutlaka çıkıyor. Ama bu Petrol Ofisi olmuyor Shell BP hatta total bile olabiliyor. Tutar eskiden 125 lirayken 150 TL’ye çıktı önümüzdeki aylarda daha artar mı zaman gösterecek.  

Ocak 2022 Motorlu Taşıt Vergisi Kredi Kartı Taksit kampanyalarını merak edenler bu makaleye göz atabilirler.