Apple Watch uygulama yarışına Türkiye’den hangi bankalar katıldı?

applewatch24 Nisan Cuma günü itibariyle Apple Watch satışına başladı, ülkemizde henüz satışı başlamamış olsa da teknoloji konusunda öncü olan bankalarımız mobil uygulamalarının Apple Watch versiyonlarını çıkarmaya başladılar. Bankalarımızın web sitelerinden edinebildiğimiz bilgiler ışığında bu uygulamaları incelemeye çalışacağız.

Apple Watch’a özel hazırlanan Akbank Direkt Mobil uygulaması

akbankAkbank Direkt Mobil ile entegre çalışan Apple Watch uygulaması ile güncel döviz kurları, hesap/kart bilgileri görünütlenebielecek. Bankacılık işlemleri ile ilgili bildirimlerin anlık takip edilebileceği uygulama ile aynı zamanda en yakın şube/ATM bilgilerine de ulaşılabilecek.  Mobil uygulamalarda standart hale gelen kartsız para çekme işlemi de Apple Watch uygulaması ile yapılabilecek, sadece tutar girilerek gelen SMS kodu ile Akbank ATM’lerinden para çekme işlemi yapılabilecek.

Yapı Kredi Apple Watch Mobil Şube Uygulaması

Yapı Kredi Apple Watch Mobil Şube Uygulaması da farklı bir işlem seti sunmayarak güncel döviz kurları, hesap/kart bilgileri, en yakın şuba/ATM yerleri ve anlık bankacılık işlem bildirimlerini almanızı sağlıyor. Akbank tarafından çıkarılan uygulama ile karşılaştırdığımızda kartsız para çekme özelliğininin olmamasını bu uygulama için eksi bir özellik olarak değerlendirebiliriz.

Paramara uygulaması da Apple Watch’ta

paramaraING Bank tarafından sunulan bir hizmet olan ParaMara cüzdan uygulamasının da Apple Watch uygulamasının çıktığını duymamıza rağmen ne ING Bank web sitesinde ne de ParaMara web sitesinde konu ile ilgili detaylı bir yazı bulamadık. Bu konuda elimizde olan tek ipucu ING Bank web sitesinde görülebilen banner olduğundan ParaMara uygulamasının hangi özelliklerinin Apple Watch için geçerli olduğu konusunda elimizde net bilgi bulunmuyor.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *