Axess Mobil nedir? Nasıl indirilir ve hangi işlemler yapılabilir?

Akbank Ekim 2017 sonunda lansman yaparak Axess kredi kartları sahiplerine yönelik yeni uygulamasını tanıtmaya başladı, Axess Mobil ile kampanyalar, chip para durumu, kredi kartının internetten alışverişe açık/kapalı duruma getirilmesi ilk gözümüze çarpan fonksiyonları arasında bulunuyor.

[wpsm_ads1]

 

Farklı bir özellik katmaya çalışarak uygulamanın ilk ekranında “şu anki modunuz” mottosu ile kampanyaları kategorize etmeyerek farklı bir şekilde listelemeye çalışmış. “Şu anki modunuz” dendiğinde ilk akla gelen “neşeli”, “depresif”, “enerjik” gibi kelimeler olurken Akbank bunları “teknoloji modu”, “güzellik modu” v.b. tanımlayarak diğer örneklerine göre kendince farklı bir sunum yapmaya çalışmış.

Hangi işlemler var?

Bu tür bir kredi kartı uygulamasında olması gereken ödeme işlemi yok ama gerekmeyen diğer her şey var diyebiliriz, kredi kartına yönelik bir mobil uygulamada ödeme fonksiyonun olmaması uygulamanın hiç kullanılmaması için yeterli oluyor. Diğer kalan bütün işlemler zaten Akbank Direkt üzerinden yapılabiliyor ve elimizde güncel kampanya bilgileri dışında işe yarar bir fonksiyon kalmıyor, yine de merak edenler için Axess Mobil’de şu işlemler bulunuyor:

 • O anki Mod’unuzu seçerek, kampanyaları görüntüleyebilirsiniz..
 • Favorilerinizi belirleyerek, en çok sevdiğiniz markaların kampanyalarından bildirim alabilirsiniz.
 • Kampanyalara katılabilir, chip-para, mil puan ve indirim kazanabilirsiniz.
 • Katıldığınız kampanyalar ve kazandığınız chip-para, mil puan ve indirimlerinizin takibini yapabilirsiniz.
 • Semtinizde yer alan Axess üye işyerlerinin kart sahiplerine özel olarak yaptıkları Semt Kampanyaları’ndan yararlanabilirsiniz.
 • Kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.
 • Akbank kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz, kartlarınızı yurtdışı kullanım ve internetten alışverişe açıp/kapayabilirsiniz.
 • Motorlu Taşıtlar Vergi’nizi ödeyebilirsiniz.

[wpsm_ads1]

 

Axess Mobil’i Kimler kullanabilir?

Android 4.4  ve üzeri veya iOS 9 ve üzeri işletim sistemli mobil telefon sahibi tüm Akbank bireysel kredi ve bank kartı kullanıcıları uygulamayı kullanabilir.

Uygulamayı indirdikten sonra nasıl giriş yapabilirsiniz?

 • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranız, Müşteri Numaranız veya kredi kartı numara bilgilerinizden biri ve Akbank Direkt şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
 • Akbank Direkt şifreniz bulunmuyor ise uygulamayı kullanarak şifrenizi alabilirsiniz.

Axess Mobil’i nasıl indirebilirsiniz?

 • “AxessMobil” yazıp “4566”ya gönderip gelen linke tıklayabilirsiniz.
 • iPhone telefonar için Apple iTunes ve Android telefonlar için Google Playstore uygulama mağazalarından ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Sonuç olarak, Akbank gibi Türkiye’nin en büyük bankalarından birinin müşteri sayısına bakarak uygulamanın çok indirileceği ve başlangıçta aktivasyonun yüksek olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz fakat zaman içinde kullanıcılarına sağlayacağı fayda mevcut işlem seti ile düşük olacağından yüksek rakamlarda kullanıcı uygulamayı terk etmeye başlayacaktır.