BKM Express ile cepten “Para Gönderme” işlemi yapabilirsiniz

BKM Express - Para GöndermeBKM Express, pek çoğumuz tarafından internet üzerinden güvenli alışveriş yapmayı sağlayan bir araç olarak biliniyor ve kullanıyor ama artık yavaş yavaş bankacılık işlemlerini de mobil uygulamalarına eklemeye başladı. iPhone ve Android uygulamalarında eklenen yeni bir fonksiyon ile artık cep telefonu veya kart numarasına para gönderebileceksiniz.

Para gönderme işlemi yapabilmeniz için öncelikle bu işlemi destekleyen BKM Express üyesi bankalardan bir kart sahibi  olmanız  ve bunu uygulama üzerinde aktifleştirmeniz gerekli, bu işlemi destekleyen bankalar şu anda kısıtlı sayıda bulunuyor. Yazımızı hazırlarken para gönderme işlemini destekleyen bankalar BKM Express sitesinde Finansbank, Akbank, İş Bankası ve Ziraat Bankası olarak görünüyordu fakat muhtemelen bir değişiklik olacağından bu bilgiler siteden kaldırılmış durumda olduğundan linkini veremiyoruz.

Para gönderen kişi alıcı bilgilerine cep telefonu veya kart numarasını ve ödeme tutarını yazarak uygulama üzerinde gönderebiliyor, BKM Express uygulaması ücretsiz olsa da bankalar bu işlem için göndericiye ücret yansıtabiliyor. Alıcının gönderilen parayı alabilmesi için mutlaka gönderici ile aynı bankada bir hesabı bulunması gerekiyor, gönderici işlemi cep telefonuna yaptıysa alıcı ödeme tutarını aynı banka ATMlerinden çekebiliyor.

BKM Express Call Center ile yaptığımız görüşmede gönderici ve alıcının aynı bankada hesapları olması gerektiği ve ödeme tutarının da sadece bu bankadan çekilebileceğini teyid ettik, işlemin bütün banka ATMLerinden para çekilebilir hale gelmesi durumunda son kullanıcı açısından anlamlı duruma gelebilir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *