BKM Express ve Total’de indirim kampanyası

BKM Express’te kampanyaların ardı arkası kesilmiyor, son çıkardıkları Total’da 75 TL ve üzeri akaryakıt alımına 25 TL indirim kampanyası oldukça dikkat çekici ama kampanya detaylarını okuduğunuzda nasıl bu kadar kompleks hale getirdiklerine şaşırıyorsunuz.

Mail kutumuza düşen kampanya mesajındaki linki tıklayarak detaylarda bulunan aşağıdaki koşulları okuyunca (ki bunlar sadece birkaçı) indirimle beraber kampanya sonunda bunu başarabilene ayrıca bir ödül verirler mi sorusu akla geliyor.

  1. Kampanyadan sadece Club TOTAL üyeleri, Club TOTAL Card ile yaptıkları alışverişler için yararlanabilirler.
  2. Sadece TOTAL mobil uygulamasında tanımlı plakalar ile gerçekleştirilecek yakıt alımları kampanya kapsamında değerlendirilecektir.
  3. Mobil Ödeme sürecini başlatabilmek için TOTAL Uygulaması için bildirimleri açık tutmanız gerekmektedir.
  4. İstasyon güvenlik kuralları sebebiyle, TOTAL mobil uygulaması sadece araç içindeyken kullanılmalıdır.

Kampanya önerisi çok güçlü olsa da bu tür karmaşık kurgular kullanıcının hemen uygulamadan uzaklaşmasına sebep oluyor.

Kampanya kurgusunun pratik olması ve kullanıcıda uygulamayı kullanma alışkanlığı yaratması ürün yöneticilerinin her zaman birinci önceliği olmalı hatta önce kendileri tarafından kullanılarak ne kadar düzgün ve akıcı işlediği mutlaka kampanya canlıya alınmadan önce test edilmelidir, aksi takdirde reklam mecralarına harcanan bütçe maalesef beklenilen geri dönüşü sağlamayacaktır.