FibaFX nedir? FibaFX ile altın ve gümüş nasıl alınır?

Fibabanka internet ve mobil şube yatırım menusunden erişebileceğiniz FibaFX döviz ve kıymetli maden alım satım işlemlerinizi düşük kur makasları ile gerçekleştirebileceğiniz yatırım platformudur. Kullanmak için öncelikle Fibabanka müşterisi olmanızın gerektiği FibaFX ile USDTRY, EURTRY gibi çok kullanılan döviz kurlarının yanında farklı pariteler ve altın, gümüş gibi değerli metallerin de alım satım işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.

Neden FibaFX?

FibaFX platformunu cazip kılan özelliklerden en önemlisi geleneksel kur pariteleri dışında değeri metaller için XAUUSD ve XAGUSD gibi paritelerde de alım satım yapılabilmesidir. Böylelikle elinde USD olan bir yatırımcı TRY çevirimi yapmadan ve kur makası sebebi ie kayba uğramadan USD bakiyesi ile değerli metal alım satımı yapabilmektedir. Aynı şekilde EURUSD, USDCAD, USDCHF gibi genellikle forex platformalarında bulunabilen kur paritelerinde de alım satım yapılabilmektedir.

FibaFX, hafta içi 5 gün 24 saat canlı piyasa takibi yaparak çalışmaktadır. Hafta sonu kapalı olan FibaFX, pazartesi günü saat 01.00’de kur pariteleri, 02:00’de altın ve gümüş pariteleri ile kullanıma açılmaktadır. Uzun süre açık kalmasından dolayı geleneksel bankacılık işlemlerinde olan saat 17’den sonra dezavantajlı kur işlemlerine göre çok daha avantajı alım satım fiyatları bulunmaktadır.

FibaFX’de Mayıs 2021 itibariyle alım satım yapılabilecek pariteler aşağıdaki gibidir ve zaman içerisinde bu paritelere yenilere eklenebilmektedir.

Kur pariteleri

  • USDTRY, USDCHF, USDCAD, USDRUB
  • EURTRY, EURCHF, EURUD, EURGBP
  • GBPTRY, GBPUSD, GBPCHF
  • CHFTRY, RUBTRY, CADTRY

Değerli metal pariteleri

  • XAUTRY, XAUUSD
  • XAGTRY, XAGUSD

FibaFX güvenilir mi?

FibaFX ayarlarında istediğiniz kurları izlemeye alarak sadece ilgilendiğiniz pariteleri görebileceğiniz kendinize özel işlem ekranı yapabilirsiniz. İzlediğiniz pariteler için alarm ekleyerek hedeflediğiniz kur bilgisini kaydedebilir ve kur bilgisi istediğiniz seviyeye ulaştığında bildirim alabilirsiniz. Önemli bir özellik olarak İzlediğiniz pariteler için emir ekleyerek istediğiniz döviz ve kıymetli maden için beklediğiniz kur seviyesinden işlem emri girebilirsiniz.

FibaFX saat 1’den sonra kur makasını bir sonraki iş gününe kadar dezavatajlı durumu getiren geleneksel banka yatırım işlemlerine göre daha uzun saatlerde işlem yapılabilmesinden dolayı avantaj sağlamaktadır. Aynı zamanda alım satım arasındaki kur makası da yatırımcı için avantaj sağlayacak biçimde dar aralıkta tutulmaktadır.

FibaFX ile ile ilgili videoyu izeleyebilir, iPhone telefonlar için veya Android telefonlar için Fibabanka uygulamasını indirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *