Garanti One nedir? Nasıl kullanılır?

Güncelleme: Garanti BBVA tarafından 25.04.2019 tarihinde Garanti One uygulaması kapatılarak kullanımdan kaldırıldı. Garanti One müşterileri hesaplarına Garanti Cep uygulaması üzerinden ulaşabilir ve ücretsiz para transferi yapmaya devam edebilirler. Konu hakkında bankadan yapılan açıklama aşağıdaki şekilde oldu.

Garanti Bankası bir kaç hafta önce büyük bir lansman yaparak iGaranti uygulamasının adını Garanti One olarak değiştirdi. Kişisel olarak daha önce çok karışık bulduğum iGaranti uygulamasının yerine gelen Garanti One eskisine göre tamamen farklı bir kitleyi hedefliyor.

garanti-one-uygulamasi-yukleyen-herkese-1-gb-internet-hediye-22670163074-514480878

Garanti One adıyla çıkarılan yeni mobil bankacılık uygulaması 18-25 yaş arasındaki gençler ve öğrencileri yani kısaca ilk defa bankayla tanışacak olan kitleyi hedefliyor. Eski iGaranti kullanıcıları da Garanti One uygulamasını kullanmaya devam edebiliyor fakat yeni kullanıcı olarak giriş yapacaksanız bu yaş aralığında olmanız gerekli şart olarak belirtilmiş.

Peki Garanti One ile ne yapabilirsiniz? 

Öncelikle anasayfa size ait kişisel finans danışmanı gibi tasarlanmış. Hesabınızda ne kadar para var, ay sonunda ne kadar kalacak, ne kadar kullanılabilir kart limit var bilgilerinine anasayfadan ulaşabiliyorsunuz. Yapılan harcamaları kategorilere ayrılmış olarak incelemek mümkün, aynı zamanda size benzeyen diğer Garanti müşterilerine göre ne durumda olduğunuzu da görebiliyorsunuz.

Standart mobil bankacılık işlemlerinin yanında Garanti One uygulamasında kampanyalara da çok önem verilmiş. Bir çok sektör ve markadan indirim ve sürpriz kupon fırsatlarının yanında “Hediye Gönder” özelliği ile istediğiniz kişilere de hediye çeki gönderebiliyor, isterseniz hediye mesajınıza fotoğraf ve video ekleyebiliyorsunuz.

Genelde standart bankacılık işlemleri ile kısıtlı kalan farklı programların aksine Garanti One hedeflediği kitle için yeni bir soluk getireceğe benziyor. Garanti One ile ilgili yeni gelişmelerle ilgili de yazmaya devam edeceğiz. Uygulamayı aşağıda bulunan QR kodu okutarak hemen indirebilirsiniz.

qr_160x160_igaranti