Garanti Pay nedir? Garanti Pay Güvenli mi?

Garanti Pay, BonusFlaş mobil uygulaması kullanan Garanti bankası müşterilerine internet üzerinden yapacakları alışverişlerde garanti bankası kredi kartı bilgilerini paylaşmadan ödeme yapmalarına imkan veren bir güvenli ödeme çözümüdür.

3 Adımda Garanti Pay Kullanımı

  1. BonusFlaş mobil uygulamasını telefonuna indir.  iOS (Apple)  cihazlar için buradan, Android  işletim sistemi kullanan cihazlar için buradan  indirip giriş yapmanız gerekiyor. Uygulamayı kullanabilmek için en önemli gereklilik garanti bankası kredi kartlarından en az birine sahip olmak. Aksi taktirde uygulamaya giriş yapamıyorsunuz.

2. Garanti Pay ile entegre çalışan e-ticaret sitelerinde ve mobil uygulamalarda satın almak istenen ürünler alışveriş sepetine eklendikten sonra ödeme  sayfasına gelindiğinde ödeme seçeneklerinden GarantiPay işaretlenir. Çıkan ekranda Garanti bankasında kayıtlı telefon numarası veya TC Kimlik numarası girilir.

3. Cep telefonunuzda BonusFlaş uygulamasından gelecek bildirime tıklayın ve ödeme yapmak istediğiniz kartı seçin. Parolanızı girerek işleminizi onaylayıp saniyeler içerisinde kart bilgilerinizi girmeden alışverişinizi tamamlayın.

BonusFlaş uygulamasından bildirim almadığınız durumda telefonunuzdan uygulamaya giriş yaparak “Ödemeler” bölümünde bulunan “GarantiPay ile Ödeme” alanından işlem tamamlanabiliyor.
Garanti Pay online ödeme sistemi ile entegre başlıca e-ticaret sitesi ve mobil uygulamalar arasında n11.com web sitesi ve mobil uygulaması, gittigidiyor.com web sitesi ve mobil uygulaması, internet vergi dairesi (gib.gov.tr), Dr.com.tr bulunuyor. Tam listesi için buraya tıklayabilirsiniz.

[wpsm_ads1]

 

Garanti Pay güvenli mi ?

Online alışveriş sanal kart kullanmak istemeyenler için kart bilgilerini paylaşmadan ödeme yapma imkanı sağlaması önemli bir avantaj, ekstra bir güvenlik katmanı. Ama bunun için garanti bankası kredi kartları sahipliği gerekiyor. Bu da kredi kartı aidatı ödemeye rıza göstermek anlamına geliyor. Ben şahsen garanti bankası kredi kartlarını kullanmak için aidat ödemek yerine bonus programına dahil başka bankaların aidatsız kredi kartlarını kullanmayı tercih ediyorum. Ama hali hazırda garanti bankası bonus kartı kullananlar için Bonusflaş uygulaması üzerinden garanti pay kullanarak ekstra bonus ve taksit imkanından faydalanmak için kullanmayı tercih edebilirsiniz. Özellikle kredi kartı ile vergi ödemelerinde ekstra taksit adedi tüketiciye cazip geliyor.