KrediGo Güvenilir mi? Nasıl Kullanırım?

QNB Finansbank tarafından Haziran 2017’de çıkarılan online kredi uygulaması KrediGo yapılan reklamların da etkisiyle büyümeye devam ediyor ve ihtiyaç kredisi arayanlar tarafından merak ediliyor. Diğer bankalardan farklı olarak KrediGo uygulamasını kullanarak ihtiyaç kredisi almak için öncelikle telefonunuzun markasına göre uygulama mağazasından indirilmesi gerekiyor, bu konuya daha önce buradan okuyabileceğiniz yazımızda değinmiştik.

KrediGo güvenilir mi?

KrediGO uygulaması QNB Finansbank tarafından çıkarılan bir ihtiyaç kredisi uygulamasıdır ve Türkiye’de şu anda sadece kredi için kullanılan tek uygulamadır. QNB Finansbank 1987’de duayen bankacı Hüsnü Özyeğin tarafından kurularak 2006 yılında Yunanistan’ın en büyük bankası National Bank of Greece (NBG) satılmış ve yakın zamanda tekrar el değiştirerek Qatar National Bank S.A.Q (QNB Group) tarafından satın alınmıştır. Türkiye’nin güçlü bankalarından biri olan QNB Finansbank ile ilgili bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

[wpsm_ads1]

 

Uygulama üzerinden aldığınız krediler QNB Finansbank güvencesi altındadır, başvuru sırasında verdiğiniz bilgiler bankacılık sistemi tarafından uygulanan yüksek güvenlik standartları ile saklanmakta ve kredi başvuru sonucunuz size online anında gösterilmektedir.

KrediGo’yu nasıl kullanırım?

Hangi banka müşterisi olursanız olun KrediGO uygulaması üzerinden kolayca ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. KrediGO üzerinden başvurunuzu tamamladıktan sonra onay almanız durumunda QNB Finansbank müşterisiyseniz kredinizi anında hesabınıza aktarabilir, eğer QNB Finansbank müşterisi değilseniz, dilediğiniz bir şubemize gelerek anında hesabınıza aktarabilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken TC kimlik numaranızla başvuru sürecinde size sorulan sorulara cevap vererek kredi sonucunuzu görmek, uygulamayı kullanmak için QNB Finansbank müşterisi olmanıza da gerek yok, arayüz olarak kolay kullanabilir bir uygulama olan KrediGo ile dakikalar için başvurunuza cevap alabiliyorsunuz.

KrediGo uygulama mağazalarında kaçıncı sırada?

KrediGo uygulaması ilk çıktığı günlerde arkasına aldığı reklam desteği ile ilk 10’da yer alırken Eylül başı itibariyle Finans kategorisinde iPhone cihazlar için iTunes’da 30. ve Android cihazlar için Google Play Store’da 20. sırada bulunuyor.

Uygulamanın iPhone kullanıcıları arasında puanı 5 üzerinde 2.5, Play Store’da ise 3.3, bu da uygulama üzerinden kullanıcı deneyimi açısından daha yapılması gerekenler olduğunu ve kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin değerlendirilmesi gerektiğini gösteriyor. Değerlendirme puanlarını yükseltmek için yakın zamanda uygulamanın yeni sürüm versiyonlarının çıkacağını tahmin ediyoruz.