MaxiPara Kart nedir? MaxiPara Kart Güvenli mi? MaxiPara Kart Nasıl Alınır?

MaxiPara kart, İş Bankasının  müşterilerine 10 yılı aşkın süredir sunduğu bir ön ödemeli kart çözümüdür.  10 Yıl önce,  ağırlıklı olarak  hediye kart amacıyla kullanılan şubelerden başvurulması gereken bir ödeme çözümüyken; şimdi İş  Bankası müşterisi olmadan MaxiPara kart programının  kampanyalarından ve Maximum Mobil’in fırsatları ve geniş işlem setinden faydalanmak isteyen tüketicilere hizmet veriyor.

Geçen 10 yılda ön ödemeli kartlar bacağında çok şey değişti

Daha önce ağırlıklı olarak insanların hediye kart olarak kullandıkları ön ödemeli kartlar, elektronik para şirketlerinin de hayatımıza girmesi ile kartlı ödeme sistemleri arasında önemli bir alternatif oldu.  

1o yıl içinde akıllı telefon sahipliği arttı ve özellikle genç nesil arasında yaygınlaştı. Akıllı telefon kullanıcıları cep telefonları üzerinden bir çok ihtiyaçlarını temin edebileceklerini farkettiler. Bunu yapabilmek için gerekli ödemeleri yapabilmek için önlerine dayatılan kredi kartı ve banka kartı sahipliği cazip değildi.Çünkü  bu ürünleri kullanabilmek için  reşit olmak, bankalarla bir kredi ve /veya müşteri ilişkisi kurmak gerekiyordu. Kart bilgilerinin çalınması durumunda kredi limitinizi veya kartın bağlı olduğu hesapların bakiylerini kaybetme riski ile karşı karşıya kalıyordunuz. İşte tam bu sırada gelişen mobil uygulama teknolojilerinden de destek alarak, karşımıza çıkan elektronik para şirketleri ön ödemeli kart çözümleri ile güzel bir alternatif olarak karşımıza çıktı. 

Gelişmiş taksitli işlem hariç gelişmiş bir kartlı ödeme tüm özelliklerine sahip , erişimi kolay (en yakın zincir mağazalardan alabileceğin kartlar) , bankalar ile yapılan işbirlikleri sayesinde dakikalar için yükleme yapılabilen kartlar özellikle genç kullanıcılar arasında çok talep gördü. 

MaxiPara Kart’a nasıl başvurulur?

MaxiPara kart’a tekrar dönersek  İş Bankası’nın yukarda bahsettiğimiz ihtiyaca yönelik sunduğu çözüm olan MaxiPara kart’a başvurmak için Maximum Mobil uygulaması gerekiyor.  Maximum Mobil telefonunuzda yüklü değilse iPhone telefonlar için buradan, Android telefonlar için buradan indirebilirsiniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra; kartlarım => Kart İşlemlerim => İş Bankası Kartına Başvur=>Ön Ödemeli Kart Başvurusu adımlarını izleyerek başvuruluyor. 

MaxiPara kartı fiziksel olarak bastırmadan sadece dijital kart alarak da kullanmak mümkün. Basılmasını isterseniz  kartınızın üzerinde isim bilgisi yer alıyor.  Dijital MaxiPara kartları NFC destekleyen android telefonlarla fiziksel poslarda da karta ihtiyaç olmadan maximum mobil ile kullanabilirsiniz. Ama kartınız teslim almak istiyorsanız adres bilgilerinizin güncel olduğuna emin olun

MaxiPara işlem limitleri nelerdir?

MaxiPara müşterisi olmak için İş bankası müşterisi olma zorunluluğu bulunmuyor. Ama iş bankası müşterisi olmadığınız taktirde MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurulu) tarafından “Ön Ödemeli Kartlara İlişkin İşlemler” tebliğinde belirtilen işlem limitleri içinde harcamanız gerekecektir. Yani;

• Aynı yıl içinde nakit çekim tutarı üçyüz TL’yi aşamaz,
• Toplam yüklü para tutarı yediyüzelli TL’yi aşamaz,
• Toplam yükleme limiti bir ay içinde yediyüzelli TL’yi ve her halükarda bakiyesi yediyüzelli TL’yi aşamaz.

 MaxiPara kart’a nasıl yükleme yapılır?

MaxiPara kart’a İş Bankası Bankamatiklerinden, şubelerinden para yüklenebiliyorken, İş Bankası Maximum kredi kartı veya Bankamatik kartı kullanarak Maximum Mobil üzerinden de anında para yüklemek mümkün. MaxiPara kartlara ihtiyaç anında tek seferlik yükleme yapılabildiği gibi, düzenli talimat verilerek sürekli belirli bir tutarda para olması da sağlanabiliyor. Bunun yanı sıra BKM Express üzerinden de kart numarasına para gönderme özelliği kullanarak yükleme yapabilirsiniz. MaxiPara bakiye sorgulama için Maximum Mobil uygulamasını ve İş Bankası bankamatiklerini kullanabilirsiniz. Ben uygulamayı tercih ediyorum. MaxiPara kartınızın şifresini belirlemek için ve kartı internet alışverişlerine açma kapama işlemlerinde maximum mobil ile yapabilirsiniz.

MaxiPara kart güvenli mi ? 

İş Bankası MaxiPara kart ön ödemeli bir kart. Dolayısı ile kart bilgileriniz birinin eline geçse dahi karta yüklemiş olduğunuz  bakiyeniz kadar risk söz konusu olacaktır.  Fiziksel olarak cüzdanınızda taşıyabildiğiniz bir sanal kart olarak düşünebilirsiniz. Üstelik yükleme yapmak için bütün yurtta yaygın iş bankası bankamatiklerini ve maximum mobil uygulamalarını da kullanabilmek önemli avantaj. Yapılan alışverişlerden maxipuan kazanımı ve maximum mobil kampanya ve iş birlikleri de cabası.