2023 MTV 3 Taksitle Hangi Uygulamadan Ödenir?

Motorlu Taşıt Vergisi Temmuz ödemelerinin son tarihi 31 Temmuz Çarşamba, Ek MTV ilk taksit son ödeme tarihi 31 Ağustos 2023 Internet Vergi dairesi (www.gib.gov.tr) üzerinden kredi kartı bilgilerinizi girerek veya kredi kartınızın bulunduğu bankanızın internet veya mobil şubelerinden iki taksitte yapabilirsiniz. Ağustos 2023 için bankaların kredi kartı müşterilerine ortalama 2 taksit imkanı tanıyorlar. Bazı bankalar mobil cüzdan çözümleri üzerinden ödemeyi gerçekleştirmeniz durumunda ilave 1 taksit daha veriyorlar. İşte MTV ödemelerinde 3 taksit imkanı veren mobil uygulamalar.

Maximum Mobil uygulaması ile gib.gov.tr üzerinden ödeme

Maximum Mobil uygulaması ile gib.gov.tr üstünden Maximum Mobil ile Öde seçeneği ile gerçekleştirileceğiniz 300 TL ve üzeri 1 -31 Ağustos 2019 tarihleri arasında MTV ödemelerinde geçerli. gib.gov.tr üstünden Maximum Mobil ile Öde seçeneği ile gerçekleştirilecek ödemelerde tek çekim, 2 ve 3 taksit seçeneği, Gib.gov.tr ‘de Maximum Mobil ile MTV ödemesi 3 taksitte nasıl yapılır.

 • Maximum Mobil ile Öde seçeneğini kullanabilmeniz için telefonunuzda Maximum Mobil uygulamasını yükleyin ve aktive edin.
 • Gib.gov.tr sayfasından TC kimlik numaranız ve plaka bilgisi ile borç sorguladıktan sonra gelen ödeme ekranında Mobil Ödemeler başlığını tıklayın.
 • Mobil Ödemeler sayfasında yer alan kutucuk içinden Maximum Mobil seçeneğini seçip Öde butonunu tıklayın.
 • Açılan sayfadaki kutucuğa İşbankasında sistede kayıtlı cep telefonu numaranızı girdikten sonra Maximum Mobil uygulamasına gelecek bildirime (Bu aşamada gib.gov.tr ekranında “Lütfen işleminize Maximum Mobil ile devam ediniz.” uyarısı yer alacaktır.) tıkladıktan sonra eğer Maximum Mobil uygulamasında login (şifre ile giriş yapmış) durumda iseniz peşin, 2 veya 3 taksitli ödeme tercihinizi seçmenizin ardından kart seçim ekranına yönlendirilir, ödeme yapmak istediğiniz kartı seçerek ödemeyi kolayca tamamlayabilirsiniz. Bildirime tıkladığınızda eğer Maximum Mobil’e login değilseniz öncesinde login ekranına ve sonrasında kart seçimine yönlendirileceksiniz.
 • Maximum Mobil uygulaması yüklü cihaza bildirim gelmediği ya da gelen bildirime tıklanmadığı durumlarda telefondan Maximum Mobil’e login olarak “Ödemeler” sekmesi altındaki “Anlık Ödemeler” menüsünden işleminizi seçerek ödeme işlemi tamamlanabilir.

www.gib.gov.tr üzerinden Garanti Pay ile ödeme

 • Gib.gov.tr sayfasından TC kimlik numaranız ve plaka bilgisi ile borç sorguladıktan sonra gelen ödeme ekranında Mobil Ödemeler başlığını tıklayın.
 • Mobil Ödemeler sayfasında yer alan kutucuk içinden GarantiPay ile ödeme seçimi yapıldığında BonusFlaş’a gönderilen işleme ait bir bildirimden ya da “Ödemeler” bölümünden GarantiPay seçimi yapılarak kart bilgilerini girmeye gerek kalmadan kolayca ödeme gerçekleştirilebilir.

Yapı Kredi Pay ile ekstra taksit imkanı

Yapı Kredi Pay ile ekstra taksit imkanı için yapmanız gereken işlemler sırasıyla şöyle;

 • Öncelikle daha önce yapmadıysanız Google Play ya da Apple Store’dan World Mobil’i indirip giriş yapın.
 • Sonrasında Internet Vergi Dairesi (Gib.gov.tr) üzerinden aracınızın mtv bedelini öğrendikten sonra ödeme sırasında ödeme seçenekleri altından Yapı Kredi Pay’i seçtiğinizde ekranda bir QR kod oluşacaktır.
 • Yapı Kredi Mobil uygulamasında kartlarım menüsü altında bulunan Yapı Kredi Pay’i seçtiğinizde “QR Kod ile Ödeme”yi tıklayarak QR okuyucuyu açın ve ekranda oluşan QR kod’u okutun.
 • Birden fazla Yapı Kredi kredi kartınız olması durumunda ödeme yapmak istediğiniz kartı ve işlem tipini seçerek işleminizi onaylayarak tamamlayın.