PayCell Bitcoin, Etherum Kripto Para Alım Satım İşlemlerini Açtı

Elektronik para ve Ön ödemeli kart rekabetinin önemli oyuncularından olan Paycell müşterilerine, uygulama üzerinden Kripto Varlık Alım ve satım yapma imkanı sunmaya başladı. 

Paycell müşterileri uygulamaya  giriş yaptıktan sonra  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Stellar Lumens (XLM), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC)  gibi kripto varlıklarlarla işlem yapabilecekler  

Paycell ile kripto para alım satım özelliği hakkında bilmeniz gerekenler  

  • Öncelikle Paycell’den kripto parayla işlem yapmak için TCKN bilginizi teyit etmeniz gerekiyor. Satın alınan kripto varlıklar, “TCKN” bazında saklanıyor (ve) bu varlıklara, farklı bir TCKN ile erişilemiyor.”
  • Sadece yatırım amacıyla geliştirilen bu işlem imkanıyla gün içinde aktif alım satım yapamaz, uygulama aracılığıyla alınan kripto varlıkların  başkasına transfer edilemiyor.  
  • Bitcoin, Etherum ve Paycell’in alım satım imkanı sunduğu diğer kripto varlıklar yüksek risk taşırlar. Yatırım yapacağım derken büyük kayıplar yaşayabilirsiniz. 
  • Paycell  müşterilerine kripto para alım satım imkanını Colendi AŞ tarafından sunulan altyapı üzerinden sağlıyor.
  • Paycell üzerinden işlem yapacağınız  dijital varlıkları saklamak için Coinbase’in “sigortalı cüzdanlarını” kullanılıyor.  TCKN bazında saklanıyor. 
  • Kripto varlık alım satımında bir kripto para platformunda alım satım yaparken ya komisyon ödersiniz yada platform varlık fiyatına bu maliyeti yansıtarak satacaktır.Paycell üzerinden alıp satacağınız kripto varlıklar da komisyon yerine fiyata giydirilimiş maliyetler ile karşılaşma olasılığı çok yüksek. 
  • Çok riskli bir piyasa olan kripto varlıklarda  alım satım yapılmasını kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Bu alanda yatırım tavsiyesi vermiyoruz.  Kayba uğramanız durumunda mali açıdan sizi sıkıntıya uğratacak tutarlara asla çıkmayın. Borç almayın, kredi çekip bu piyasalarda işlem yapmayı aklınızdan bile geçirmeyin.  
  •  Paycell’de sadece Türk lirası cinsinden tuttuğunuz bakiyeler TCMB güvencesi altındadır. Paycell ile aldığını kripto varlıklar Coinbase cüzdanlarından kaynaklanan sigorta güvencesi vardır.  Sigorta güvencesi ile TCMB güvencesi arasında ciddi farklar vardır.  

Paycell Hakkında

Paycell bir Türkiye Varlık fonu şirketi olan Turkcell iletişim hizmetleri A.Ş. iştiraki olan Turkcell Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri Anonim Şirketi, tarafından geliştirilmiş bir Elektronik para ve ön ödemeli kart platformudur.

Paycell uygulamasını buradan indirebilirsiniz.