Pep Nedir? Pep ile para transferi yapmak güvenli mi?

Banka hesabına ihtiyaç olmadan para transferi ve ödeme yapabileceğimiz dijital cüzdanlardan en yenisi Pep hayatımıza girdi, Türkiye’de özelllikle hiç banka hesabı olmayan ve banka hesabı açamayan 18 yaş altı kişileri hedefleyen dijital cüzdanların en önemli özellikleri banka harici para transferi yapılabilmesi ve ön ödemeli kart yüklemeleri olarak öne çıkıyor.

PeP, Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. nin tescilli markası ile, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (BDDK)’dan 13.07.2017 tarihinde aldığı lisans ile yetkili bir Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Kuruluşu olarak çalışmaya başladı.

Pep Nedir?

Pep kullanarak para transferi ve ödeme yapmak için banka hesabına ihtiyacınız bulunmuyor , TC kimlik numaranız ile Pep üyesi olarak kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Dijital cüzdanınıza para yüklemek, para transferi yapmak, Opet istasyonlarında yakıt alımınızı arabanızdan çıkmadan ödeyebilir ve fatura ödemelerinizi Pep mobil uygulaması ve Pep internet şubesini kullanarak yapabilirsiniz.

Bütün dijital cüzdanlarda bulunan para iste özelliği ile de paraya ihtiyaç duyduğunuzda veya ödeme almak istediğinizde sadece telefon numarası ile başka bir kişiden para transferi alabilirsiniz.

Pep kullanmak güvenli mi?

Diğer dijital cüzdanlarda da bulunan güvenlik mekanizmaları, SMS ile doğrulama ve işlem limitleri Pep cüzdanda da bulunuyor, Visa ile yapılan iş birliği ile de Pep Card alabiliyorsunuz. BDDK lisanslı bir ödeme kuruluşu olduğundan sağlamak zorunda bulunduğu yasal zorunluluklar ve güvenlik özellikleri ile kullanabilirsiniz. Diğer yandan medyada sıklıkla yayınlanan dolandırıcılık amaçlı kurgulara kanmamanız ve her zaman bildiğiniz kişilerle parasal işlemler yapmaya dikkat etmeniz gerekiyor.

Pep Kampanyaları

Pep dijital cüzdan kullanarak Şubat 2020 itibariyle yararlanabileceğiniz kampanyalar da bulunuyor:

  • Yurt dışında 31 Mart tarihine kadar işlem yapan ilk 5000 kişiye 50TL değerinde yurt dışı çıkış harç pulu alabiliyor.
  • PeP Visa sanal kartınızla 31 Mayıs 2020 tarihine kadar 500 TL ve üzeri yurt dışı uçak biletleri alışverişlerinizde 50 TL indirim alabilirsiniz.
  • Yurt dışında PeP Visa Kartınızla tüm ATM’lerden 100 Euro ve üzeri para çekimlerinizde ödemezsiniz.

PeP – (Paladyum Elektronik Para) kart sahibi değilseniz önce bir PeP hesabı açmanız gerekiyor. Uygulama üzerinden kaydınızı tamamladıktan sonra kolayca PeP kart talep edebilirsiniz. PeP kart sahibi olmak PeP hesabı açmak için buraya tıklayın.