İş Bankası İşCep Karekod ile Para nasıl çekilir?

İş Bankasından para çekerken neden karekod

Bankamatiklerden para çekerken karekod kullanmanın güvenlik ve sağlık gibi farklı avantajları var. Bunda bir de karekod ile yapılan atm para çekme işlemleri için tanınan ek limiti de var. İş Bankası bankamatiklerden kartla günlük para çekme limiti 5.000TL. İşCep’ten karekod ile bankamatikten günlük para çekerseniz ek 3.000TL limit daha kullanabilirsiniz. Yani bir günde İş Bankası hesabınızdan kartlı ve karekod ile toplam 8.000TL para çekebiliyorsunuz. 

İş Bankası ve mobil uygulamaları

Türkiye’de akıllı telefonu olmayan banka müşterisi yok gibi bir şey.  Evden çıkarken cüzdanımızı unutuyoruz ama cep telefonlarımızı unutmuyoruz. Unutursak geri dönüp alıyoruz. İş Bankası Türkiye’nin en yaygın şube ve atm (bankamatik) ağına sahip özel bankalarından biri. ATM üzerinden çok geniş bir işlem seti sunuyor. Bu durum ilk bankamatiklerden beri böyle.  İşCep ve Maximum mobil  uygulamaları ile beraber kullanıldığında  cüzdanda taşıdıkları kartlara ihtiyaç duymadan tüm işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.

İşCep Maximum Mobil karekod işlemleri neler? 

İş bankası mobil uygulamarını ( İşCep, maximum mobil) kullanabilen müşteriler,   bankamatikler üzerinden karekod kullanarak para çekme ve yatırma işlemlerinin yanı sıra, Karekod destekleyen pos cihazları üzerinden de ödemelerini de yapabiliyorlar.  

İş Bankası İşCep karekodla bankamatiklerden nasıl çekilir?

Öncelikle telefonunuzda İşCep mobil uygulamasının yüklü olması gerekiyor. Telefonunuzda İş Cep Uygulaması yoksa buradan indirebilirsiniz.Sonra  İşCep  uygulamasına “şifre”  ve cep anahtar kodu ile giriş yapmanız gerekiyor.  

Şifreyle giriş yaptıktan sonra, uygulamanın sol üst köşesindenn menüye tıklayıp sonra ‘Para Çekme’ menü adımına basın.

Karşınıza çıkan ekrandan Karekodla Para çekeceğiniz hesabı seçip, tutarı belirleyin.

İşCep üzerinde yapılan bu işlemler sonrası İş Bankası Bankamatik Ekranında sağ altta yeralan kare kodu  uygulamanın telefonunuzun ekranında açtığı kameraya okutun ve ATM’den paranızı alın. Bankanın atm üzerinden belirlediğiniz tutarı (10 TL ve katları olmalı) vermesi yaklaşık 40 saniye kadar sürüyor. Bu sürede boyunca atm’den uzaklaşmayın. 

Detaylar aşağıdaki video’da