Yapı Kredi Worldcard Dijital Kart nedir? World Dijital Kart Güvenli mi?

Kredi kartı başvurusu onaylandıktan sonra kartın kendine teslim edilmesini beklemek zorunda kalan, müşterilerine kolaylık sağlayan bankaların arasına Yapı Kredi bankası da World Dijital kart ile katılmış oldu. Akbank (Dijital Axesscard), Garanti BBVA (Bonus Diji) ile sundukları Mastercard Mobile First odaklı kredi kartı programından farklı bir ürün bu. 

Başvurusu onaylanan kredi kartını teslim almadan kullanabilmek neden önemli?

Önemli olmasının iki sebebi var birincisi; yükselen vaka sayısı ile insanlar yine zorunlu olmadıkça dışarı çıkmadan evden çalışmaya başladı.  Bu da online alışverişe talepleri arttırıyor. Artan talep bankaların bastıkları kartları ulaştırma sürelerini olumsuz etkiliyor. Dolayısı ile uzayan teslimat sürelerinde müşteriye kredi kartını  kullanmaya başlayabileceği bir çözüm üretmek gerekiyor. 

İkinci bir konu yüksek vaka sayısı online alışverişin yanı sıra temassız işlem ihtiyacını da önceliklendirdi. World Mobil uygulaması ile mevcut kartları karekod veya nfc destekleyen android telefonlarla temassız olarak kullanmaya imkan tanıyor. 

Yapı Kredi Worldcard Dijital Kart nedir?

Yapı Kredi bankası aslında yıllardır müşterilerine sunduğu sanal kart hizmetinin süreçlerinde ufak düzenlemeler yaparak ismini  Worldcard Dijital kart olarak değiştirmiş oldu. Yapı kredi bankası kredi kartlarını aktif olarak kullananlar için ortada yeni bir isim eski bir üründen fazlası yok.  Dijital kart sahibi olmak için ön şart en az bir adet açık durumda Yapı Kredi Worldcard sahibi olmak.  

Yapı Kredi Dijital kart, bir sanal kart.  Açık durumda olan Yapı Kredi kredi kartına bağlı olarak çalışır ve başlangıç limiti 0 TL’dir. World Mobil, Yapı Kredi Mobil ve İnternet Şubesi’ni kullanarak dijital karta istenilen miktarda limit tanımlayarak kullanmak mümkün.  

Esnek limit tanımlama özelliği ve  ortalıkta dolaşan bir kart olmaması İnternette daha güvenli alışveriş yapmanıza imkan verir. 

Yapı Kredi Dijital Kart nasıl alınır? 

Dediğim gibi Dijital kart aslında bir sanal kart dolayısıyla öncesinde normal statülü bir açık yapı kredi kartınız olması gerekiyor. Dolayısıyla kartınız varsa bir bir başvuru ve onay süreci içermiyor. İnternet Şubesi’nden giriş yaparak, Kartlarım>Kredi Kartlarım>Dijital Kart Tanımlama menüsünden dijital kart talep edebilirsiniz. 

Yapı Kredi Worldcard sahibi değilseniz önce bir worldcard başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Worldcard’a başvurmak için buraya tıklayın.

Dijital kartı, Yapı Kredi mobil ve World Mobil uygulaması  kullanarak  QR ile ödemelerde ve internetten yapacağınız alışverişlerde bağlı olduğu asıl kartın fiziki olarak size ulaşmasını beklemeden anında kullanmaya başlamak mümkün.  

World Dijital kart’ı anında kullanmaya başlama ile ufak bir hatırlatma yapmakta fayda var Yapı Kredi ile  imzalı Müşteri Beyan Formu tamamlanmış müşteriler asıl kartlarına bağlanacak Dijital kartlarını hemen kullanmaya başlayabiliyorlar. İmzalı Yapı Kredi Müşteri Beyan Formu olmayan müşteriler  dijital kartlarını, asıl kartları kurye ile kendilerine ulaştığında kullanabiliyorlar.

Yapı Kredi Dijital Kart kullanmak istiyorsanız kartınızı yarattıktan sonra; telefonunuzda world mobil uygulamasının yüklü olması gerekiyor. World Mobil’i yüklemek için buraya tıklayın

World Dijital Kart için world mobil indirin