World Pay nedir? World Pay Güvenli mi?

Yapı Kredi bankası Temmuz ayı itibariyle  Yapı Kredi Pay isimli kartsız ödeme platformunun adını World Pay olarak değiştirdi. 

World Pay (eski adıyla Yapı Kredi Pay) Yapı kredi world card sahibi müşterilerinin kartlarını fiziksel olarak kullanmalarına gerek kalmadan harcama yapmalarına imkan veren bir platform.  Bu platform Yapı Kredi Mobil ve World Mobil uygulamasının içine yerleştirilmiş olup bu akıllı telefonunuz ve world mobil uygulaması üzerinden kolayca kullanılabilir.   World Mobil’i yüklemek için buraya tıklayın

World pay ile yapabileceğiniz işlemlere gelirsek 

World Pay üzerinden karekod ile ödeme yaparak ek taksit imkanı kazanabilirsiniz.

World Pay Mobil Ödeme 

Eğer sahip olduğunuz akıllı telefon NFC (Near Field Communication – yakın alan iletişim) teknolojisini destekliyorsa Yapı Kredi Mobil (ve World Mobil ile) alışverişlerinizde cep telefonunuzu POS cihazına yaklaştırarak ödeme işleminizi temassız olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor 

NFC destekleyen android akıllı telefonuzdan Google Play üzerinden, Word Mobil veya yapı Kredi Mobil uygulamasını indirin. Cep telefonunuzun ayarlar bölümünden NFC’yi aktif hale getirin.

World Mobil ile Mobil Ödeme yapmak için, uygulama içerisindeki alt menü adımından yer alan PAY menüsünden kartınızı Mobil Ödeme’ye açın ve öncelikli kart olarak belirleyin.

İnternette QR Kod ile Ödeme

World Mobil ve Yapı Kredi Mobil ile internet alışverişlerinizde QR Kod ile hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.

World Pay, İnternette QR kod ile ödeme nası yapılır?

İnternet alışverişinizi tamamlamak için ödeme sırasında ödeme seçenekleri altından World Pay’i seçtiğinizde ekranda QR Kod oluşacaktır.Google Play ya da Apple Store’dan World Mobil’i indirip giriş yapın.

– World Mobil uygulamasında PAY butonuna tıkladıktan sonra “QR Kod ile Ödeme” fonksiyonu seçilerek veya PAY butonuna uzun basılarak veya Fırsatlar menüsündeyken telefonu sallayarak QR Kod okuyucunun açılması ve POS cihazında oluşan QR Kod’un okutulması gerekmektedir.

World Pay ile POS’ta QR kod ile ödeme

World Mobil ile alışverişlerinizde POS üzerinde oluşan QR Kod’u okutarak hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. POS’ta QR Kod ile ödemein nasıl yapıldğına gelirsek;  

  • Alışveriş yaptığınız mağazada ödeme sırasında QR Kod ile ödeme yapacağınızı belirttikten sonra;
  • World Mobil uygulamasında World Pay butonuna tıkladıktan sonra “QR Kod ile Ödeme”yi seçerek QR Kod okuyucuyu açın ve POS cihazında oluşan QR Kod’u okutun. PAY butonuna uzun basarak veya Fırsatlar menüsündeyken telefonu sallayarak da QR Kod okuyucuyu açabilirsiniz.

World Pay ile araçta ödeme ; 

Yapı Kredi kart sahipleri ile Opet istasyonlarında World Pay ile araçtan inmeden kolayca ödeme yapabiliyorlar. Akaryakıt dolumu başlamadan önce World Pay ile Araçta Ödeme yapılacağını belirtmek gerekiyor.  

World Mobil’e giriş yaparak PAY butonuna tıklayıp Araçta Ödeme’yi seçtikten sonra; World  Pay altından Araçta Ödeme’yi seçmek ve araç plakasını eklemek gerekiyor.  Plaka tanımlama işlemini bir kez yapmanız yeterli. World Mobil uygulamasından, dolum bittiğinde PAY menüsünden Araçta Ödeme’ye girerek veya telefonunuza gelen bildirime tıklayarak ödeme ekranını açabilirsiniz. 

World Pay Güvenli mi ? 

World Pay, İş bankası maximum mobil’den sonra en sık kullandığım mobil cüzdanlardan birisi. Yapı kredi internet bankacılığı şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Aktif olarak worldcard kullananlar için kampanyaları takip etmek, QR ile ödeme için güvenle kullanabilirsiniz. 

Yukarıda bahsi geçen World Pay işlemlerini gerçekleştirebilmek için World Mobil uygulamasının telefonunuza yüklü olması gerekiyor. World Mobil uygulamasını telefonunuza yüklemek için buraya tıklayın.