ING Mobil de KareKod (QR CODE) ile para nasıl çekilir?

Kapatılan banka şubelerinin sayıları arttıkça nakitle ilgili bankacılık işlemleri için şube yerine atmlere yönlendiren bankaların sayıları da artmaya başladı. ING Bank  8 Temmuz 2019 itibariyle kart olmadan ancak güvenli bir şekilde atmlerden, mobil bankacılık uygulamasıyla karekod ile para çekme işlemine imkanı tanıyan bankaların arasına  (geç de olsa)  katıldı.

Turuncu hesap, ve paramara (onun da canına okudular) dışında bankacılık sektöründe takipçi bankalar arasında olmayı tercih eden ING bank Ing Mobil uygulaması üzerinde Karekod (QR Code) kullanarak para çekme, kredi ödeme işlemlerine imkan veriyor.

ING Mobil ile QR ile Para Çekme nasıl yapılıyor ?

  • ING mobil uygulamasında giriş öncesi menüde bulunan “Diğer” kısmından QR Kod işlemlerine tıklanır.
  • Şifreyle giriş yaptıktan sonra, hesaplar menüsünden hesap seçilerek QR ile para çekme’ye tıklanır veya,
  • Şifreyle giriş yaptıktan sonra para transferleri menüsünden para çekilmek istenen hesap seçilerek QR ile para çekme ile devam edilebilir.
  • ING Mobil üzerinde yapılan bu işlemler sonrası açılan QR okuma ekranı ile ATM’deki kartsız işlemlerden veya 9 tuşuna basılarak açılan ekrandan QR Kodu okutularak yönlendirmeler takip edilerek para çekme işlemi tamamlanır.

ING Mobil ile QR ile Kredi Ödeme İşlemi nasıl yapılıyor ?

ING Mobil uygulamasında, giriş öncesi menüde buluna “Diğer” kısmından QR Kod işlemlerine tıklanıyor. Giriş yaptıktan sonra, krediler menüsünden kredi seçilerek QR ile ödeme’ye tıklanır veya, giriş yaptıktan sonra ödemeler menüsünden kredi ödemeleri seçilerek QR ile ödeme ile devam edilebilir.

Uygulamada bu aşamalar sonrası açılan QR okuma ekranı ile ATM’deki kartsız işlemlerden veya 9 tuşuna basılarak açılan ekrandan QR Kodu okutulur.

Ing Mobil indirmek için tıklayın