Bonus Diji Kart’a Başvurmak için 6 Neden

Beklenen gerçekleşti. Garanti BBVA Türkiye’de ikinci “MasterCard Digital First Programı” üyesi kredi kartını Bonus Diji adıyla çıkardı. Merak edenler için söyleyelim; ürünü Garanti BBVA’dan üç hafta önce Axess Dijital kart’ı çıkararak Türkiye’nin ilki Akbank olmuştu. 

Bonus Diji’nin üzerinde kart numarası, son kullanım tarihi, güvenlik kodu bilgileri yer almıyor. Bu da kart bilgileri güvenliği açısından ekstra bir önlem anlamına geliyor. Kartın ön yüzü  üzerinde bir tek kredi kartı sabinin adı soyad bilgisi yer alıyor. Aynı ortamda aynı karta sahip birden fazla kişinin ödeme yapması durumunda kartların karışmasını engelliyor. Bugün sizinle  Bonus Diji’ye başvurmanız için 6 nedenden bahsedeceğiz. Bir adet de başvurmamanız için neden seçim size ait. 

  • Bonus Diji’ye başvurarak Türkiye’nin en büyük kredi kartı programına katılmış olursunuz. Bonus Card diğer bankalara (TEB,Denizbank, ING vb) da lisanslanmış bir kart programı. Bu demektir ki kredi kartı rekabetinde her daim zirveye oynamak zorunda. Garanti BBVA müşterilerinin yanı sıra lisanladığı bankaların kredi kartı müşterilerine de karşı bir sorumluluğu var. 
  • BDDK tarafından yapılan sektörel bazlı kısıtlamalara bağlı olarak değişse de alışveriş yaparken 12 Ay’a varan vadelerde taksit yapma imkanınız var. 
  • Türkiye çapında yaygın üye işyeri ağı sayesinde, Bonus Card ile gerçekleştirilen kredi kartı harcamalarından Bonus kazanabiliyorsunuz. En önemlisi bu geniş üye işyeri ağı sayesinde biriken bonuslarınızı hemen hemen istediğiniz her yerde harcayabiliyorsunuz. Misal vermek gerekirse QNB Finansbank CardFinans kredi kartında olur da parapuan kazanırsanız kazandığınız puanları harcayacak bir üye işyeri bulmanız oldukça uzun sürebiliyor.  
  • Bonus Trink ile temassız ödeme imkanı. Bonus Diji kartlar aynı zamanda Trink özelliğine sahip. Özellikle Covid-19 pandemisi nedeniyle çok talep gören temassız ödeme özeliğine sahip. Temassız ödeme özelliğine sahip pos cihazlarından 250TL’ye kadar, 250TL  -1500 TL arası tutarlarda şifre girmek üzere işlemlerinizi gerçekleştirebilirrsiniz. 
  • Bonus Flaş uygulamasını kullanarak sadece akıllı telefonunuzu kullanarak temassız ödeme (şu an için sadece NFC destekleyen android tabanlı akıllı telefonlarla) Bonus Trink özelliğini kullanarak temassız ödeme veya QR (karekod) destekleyen pos cihazları üzerinden karekod ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun sektöre, döneme hatta üye işyerine özel Bonus kampanyalarından haberdar olup bu kampanyalara uygulama üzerinden katılabilirsiniz. Katıldığınız kampanyalarda ne durumda olduğunuzu takip edebilir, harcamalarınıza ilave taksit yaptırabilirsiniz. Hesap ekstresini görütüleme ve kartlara şifre alma uygulamanın standart özellikleri. iPhone telefonlar için bonus flaş uygulamasını buradan, Android telefonlar için buradan indirebilirsiniz.
  • Numarasız kredi kartı ile ekstra güvenlik katmanı. Kredi kartlarının üzerinde kabarık harfler ile 16 haneli kart numarası ve son kullanım tarihinin yazması elektronik pos cihazlarından önce kullanılan imprinter günlerinden kalma bir alışkanlık. Kartın ön ve arka yüzünde ad soyad haricindeki yer alan kart bilgileri kart sahipleri tarafından aynı karttan birden fazla olması (kredi kartlarında bu çok sık rastlanan durum değil zaten)  durumunda kartları ayrıştırmak için veya internet, posta veya  telefon alışverişlerinde (mail order telephone order)  istenilen bilgileri ulaşmak için başvuruluyor. Kartınız her  pos ödeme işleminde el değiştirdiğinde veya kazara ortada bırakıldığında bilgileri paylaşıyor oluyorsunuz. Bu da küçük de olsa bir güvenlik açığı anlamına geliyor.  Bonus Diji kart sahipleri bu işlemlerde (interneten, posta ve telefonlar alışveriş)  kendilerine gerekli olduğunda bu bilgileri Garanti internet şubesi, Garanti BBVA Mobil uygulaması  veya Bonus Flaş uygulamaları üzerinden giriş yaparak ulaşabiliyorlar.
  • Bonus Diji başvurunuz onaylandığı andan itibaren neredeyse dakikalar içinde kart numaranız, son kullanma tarihi ve CVV bilgisi üretilerek yukarda bahsi geçen uygulamalar üzerinden erişiminize açılır. Bu bilgiler ile yeni kartınızı hemen harcamalarınızda kullanıp güncel süreli kampanyaların avantajlarından faydalabilirsiniz. Bonus Flaş uygulaması kullanıyorsanız ve akıllı telefonunuz NFC destekleyen bir android cihaz ise kartınızı kurye ile size ulaşmasa da  temassız ödemeyi veya Karekod ile ödemeyi destekleyen fiziksel pos cihazlarında kullanabilirsiniz. 

Bonus Diji almamak için tek neden

Kredi kartı yıllık aidatı. Garanti BBVA bankası müşterilerine masraf yansıtan bir bankadır. Bu sayede de müşterilerine her zaman en yeni ürünleri ve teknolojik fırsatları ilk sunan bankalardan biri oluyor. Ama ben kredi kartı yıllık aidatı vermek istemiyorum. Zira Bonus lisansı sahibi diğer bankalardan ücretsiz olarak bonus özelliğine sahip kredi kartım var ve eksikliğini hissetmiyorum. 

Aktif bir kredi kartı kullanıcısıysanız veya kampanya takipçisiyseniz katılım yaptığınız kampanyalardan ödediğiniz tutarın üzerinde bonus kazanmanız her zaman mümkün ama tercih size ait. 

Bonus Diji kredi kartı başvurusunda bulunmak için buraya tıklayınız.