Akbank Mobilde QR Kod (Karekod) ile Para Nasıl çekilir

Tüm Dünya’da yaşanan Covid-19 izolasyonunun ardından atılan normalleşme adımları ile bankalar izolasyon döneminde tanımladıkları bir çok istisnayı de geri aldılar. Havale ve eft için ücretlerin yeniden uygulanması, ATM günlük para çekme limitlerinin geri çekilmesi ilk aklımıza gelenlerden. 

Güncel Akbank Günlük ATM para çekme limitleri 

Akbank 1 Haziran itibariyle ATM’lerinden kart ile ücretsiz günlük para çekme limitini yeniden 1500 TL’ye indirdi. Ancak Akbank Mobil QR kod ile ATM’lerden günlük 5000 TL’ye kadar para çekme işlemini ücretsiz yapabiliyorsunuz. 

Haziran 2020 Akbank ATM Para Çekme Limitleri

Neden Akbank Direkt QR (Karekod) 

Türkiye’de cep telefonu olmayan yetişkin yok gibi. Her banka hesabı olanın mutlaka en az bir cep telefonu var. Öte yandan her cep telefonu olanın banka hesabı yok. Evden çıkarken cüzdanımızı unutma olasılığımız cep telefonumuzu unutma olasılığının kat kat üzerinde. Unutsanız bile geniş işlem setli mobi bankacılık uygulamaları sayesinde eve dönüp almanıza bile gerek kalmayabiliyor. Akbank Direk QR işlemi de Akbank mobil bankacılık müşterilerine Akbank ATM’lerinden kartsız para çekme imkanı ve QR kod destekleyen pos cihazları aracılığı ile ödeme yapma imkanı sunuyor. QR (Karekod) kullanımı güvenlik ve hijyen açısından müşterilere avantaj sağlamasının yanı sıra, günlük para çekme limitleri açısından da ek bir avantaj sunuyor. 

Akbank Mobil QR Kodla (Karekod) Para Çekme nasıl yapılıyor ?

  • Akbank mobil uygulamasında “tek şifre” ile giriş yapmanız gerekiyor.  
  • Şifreyle giriş yaptıktan sonra, uygulamanın sağ üst köşesindenn menüye tıkladıktan sonra ‘Para Çekme / Yatırma’ butonuna basın.
  • Karşınıza çıkan ekrandan QR Kodla Para çekeceğiniz hesabınızı ve tutarı seçin.
  • Akbank Mobil üzerinde yapılan bu işlemler sonrası Akbank ATM Ekranında sağ üstte yeralan  QR kodu uygulamanızın telefonunuzun ekranında açılan kameraya okutun ve ATM’den paranızı alın.
Akban QR karekod para çekme işlemleri

Akbank Direkt  Mobil uygulamasını indirmek için tıklayın