Maximum Mobil ile Vergi Ödemesi Nasıl Yapılır ?

Bankalar tarafından geliştirilen mobil cüzdan uygulamaları  arasında belki de en beğendiğim uygulama  Maximum Mobil.  Kullanıcılarına gerçek hayatta  bir çok avantaj sunuyor. Bunun için  İş Bankası  veya Maximum Kart müşterisi olmanız  yeterli. Yani Maximum kart müşterisi olmadan İstanbul Kartınıza başka banka kredi kartı ile yükleme yapabiliyorsunuz. 

Maximum Mobil aynı zamanda bir mobil ödeme platformu. Sisteme dahil bir çok kuruma ödeme yapabiliyorsunuz. 

Gelir İdaresi Başkanlığına ait internet vergi dairesi üzerinden (gib.gov.tr) Motorlu Taşıt Vergisi, Gelir Vergisi ve Trafik cezası ödemelerini de maximum mobil uygulamasını kullanarak ödeyebiliyorsunuz. 

Internet Vergi Dairesi üzerinden Maximum Mobil ile Ödeyebilmek için  ön şart akıllı telefonunuzda Maximum Mobil uygulamasının yüklü ve aktive edilmiş olması gerekmektedir. Uygulamayı telefonunuza indirmek için buraya tıklayın. 

Internet Vergi Dairesinden  borç sorguladıktan sonra gelen ödeme ekranında Mobil Ödemeler başlığını tıklamanız gerekiyor. Mobil Ödemeler sayfasında yer alan kutucuk içinden Maximum Mobil seçeneğini seçip Öde butonunu tıklamalısınız.

Açılan sayfadaki kutucuğa İş Bankası  sistemine kayıtlı cep telefonu numarasını  girdikten sonra  Maximum Mobil uygulaması üzerinden size bir  bildirim gelecek. Bu aşamada gib.gov.tr ekranında  da eş zamanlı olarak “Lütfen işleminize Maximum Mobil ile devam ediniz.” uyarısı çıkacak. 

Maximum Mobil üzerinden gelecek bildirime tıkladıktan sonra eğer Maximum Mobil uygulamasında login( şifre ile giriş yapmış)  durumda iseniz peşin veya 2 veya 3 taksitli ödeme tercihinizi seçer ve kart seçim ekranına yönlendirilir ve ödeme yapmak istediğiniz kartı seçer ve ödemeyi kolayca tamamlayabilirsiniz. Bildirime tıkladığınızda eğer Maximum Mobil’e login değilseniz öncesinde login ekranına ve  sonrasında kart seçimine yönlendirileceksiniz.

 Maximum Mobil uygulaması yüklü cihazınıza bildirim gelmediği ya da gelen bildirime tıklamadığınız durumlarda telefonundan Maximum Mobil’e login olarak  “Ödemeler” sekmesi altındaki “Anlık Ödemeler” menüsünden işleminizi seçerek ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.