Maximum Mobil ile Emlak Çevre Temizlik vergisi nasıl taksitlendirilir?

Maximum Mobil uygulaması ile internet vergi dairesinden vergi ödemesi (MTV, Kira Gelir vb) nasıl ödenir bu yazımızda detaylandırmıştık. İş Bankası kredi kartı sahiplerinin Emlak Çevre Temizlik vergilerini taksitlendirebilmek için farklı bir yok izlemesi gerekiyor. Bunun sebebi Emlak Çevre ve temizlik vergisi mülkün bağlı bulunduğu belediye’ye yatırılmak zorunda . Her belediyenin farklı vergi tahsilatlarıyla ilgil farklı işbirlikleri var.  Bazı online işlem kolaylığı sağlıyorken bazıları sadece belediye veznelerinden tahsilat yapıyor. Bazı belediyeler Iban bilgisi paylaşıyor. Emlak vergisi mükellefleri farklı parayı bu hesaplara belli bilgileri açıklamaya girerek yapıyor. 

Vergiyi Maximum kartla taksitle öde

İş bankası 28 Aralık 2020 tarihine kadar Belediye vezneleri ve Belediyelere ait internet siteleri üzerinden Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi’ni peşin ödeme olarak, ödeyen İş Bankası Kredi kartı sahiplerine, Maximum Mobil, İşCep uygulamalarından veya isbank.com.tr İnternet Şubesinden vergi tutarını faizsiz olarak 3 taksite bölme imkanı sağlıyor.  

Tek yapmanız gereken Emlak ve Çevre temizlik vergisini online veya belediyeden öderken İş bankası kredi kartlarını kullanmak. Sonrasında izlenmesi gereken adımlar çok basit,

İş Bankası kredi kartı ile ödemeyi yap

Ödemeyi dönem içi hareketlerde gör 

Maximum Mobil, İş Cep veya İş bankası internet şubesinden işlemi taksitlendir 

Taksitlendirme işlemi işlemi için akıllı telefonunuzda İşCep veya Maximum Mobil uygulamalarından en az birinin yüklü olması lazım. İş bankası maximum mobil uygulamasını android uyumlu cihazlar için buradan; iOS uyumlu cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

Emlak Çevre Temizlik vergisi Maximum kart ile nasıl taksitlendirilir?

Taksitlendirme için aşağıdaki adımları takip edin 

maximum-mobil-uygulama

Maximum Mobil > Kartlarım > İşlemlerim menüsü altından Emlak Ve Çevre Temizlik Vergisi ödemenize ulaşıp “taksitlendir” seçimini yaparak,

İşCep > Kartlarım > Harcamalarım menüsü altından Emlak Ve Çevre Temizlik Vergisi ödemenize ulaşıp “taksitlendir” seçimini yaparak,

– İnternet Şubemiz > Kredi Kartlarım > Kampanyalar > Taksitlendir / Ertele menüsü altında Emlak Ve Çevre Temizlik Vergisi ödemesinii seçerek yapılabiliyor.

Nelere Dikkat etmelisiniz?

Taksitlendirme işlemini, Emlak Ve Çevre Temizlik Vergisi ödemesini kredi kartı dönem içi hareketlerde  gördüğünüz andan itibaren kredi kartının bir sonraki hesap kesimi gerçekleşmeden yapmanız gerekiyor. Kredi kartı hesap kesimi gerçekleştikten yani hesap özeti çıktıktan sonra taksitlendirme yapılamıyor. 

Aynı işlemi diğer kredi kartı harcamalarınız için de yapabilirsiniz. İşlem yaptığınız sektörle ilgili bir kısıtlama yoksa yukardaki adımları izleyerek taksit yapabilirsiniz. Ama İş Bankası aksini açıklamadığı taktirde faiz işleyecektir. 

30 Ekim 2020 tarihi itibariyle TCMB , Türk lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranını yüzde 1,25’ten yüzde 1,46’ya çıkardı.