Bitexen Sevgililer Günü GOLDp/Ponte Gold Kampanyası nedir?

Türkiye’de Fintech denince akla, ödeme sistemleri çözümlerinin hemen ardından kripto para blockchain çözümleri geliyor. İTÜ ARI Teknokent’te blockchain ve kripto paralar üzerine geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle Bitexen, toplamda 102 dijital varlık ve 5151 süreç çifti ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Bitexen hesap sahiplerine anında ve çarçabuk 7/24 kripto varlık alabilme, satabilme ve saklayabilme imkanına sahip oluyorlar.

Bitexen en büyük platform olmasa da coin çeşitliliği açısından en zengin kripto para alım satım platformu olmasının yanı sıra Ponte Global ile gerçekleştirdiği işbirliği ile çıkardığı Altında dayalı dayalı dijital varlık olan GOLDp/ Ponte Global token ile dikkatleri üzerine çekti

Bitexen çıkardığı bu Altına dayalı yeni token’ı tanıtmak amacıyla yeni bir kampanya da kurguladı. Kampanyanın adı her ne kadar “Bitexen sevgililer günü kampanyası” olarak geçse de  kazanım için sevgili olmaya gerek yok.  Kampanya kapsamında referans ve hesap açma kriterlerini yerine getiren yeni kullanıcılara 25 GOLDp hediye ediyor. Yapılması gereken işlemler fazla adım içerse zaman kısıtlı olsa da  yapılamayacak görevler içermiyor. 

25 adet GOLDp token hediyesine hak kazanmak için yapılması gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz.

  • Öncelikle bir Bitexen hesap sahibi olmanız veya Bitexen’de hesap açıp kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamış olmak gerekiyor.  
  • Hesap açma süreçleri gayet basit. Bunun için bir bilgisayar kullanıyorsanız 20 dakika içinde hesap açıp işlem yapabiliyorsunuz. Hesap açarken dikkat etmeniz gereken konu adres teyidi için fatura yerine e-devlet üzerinden elektronik imzalı ikametgah belgesine göndermek gerektiği. Kimlik bilgilerinizde birlikte bu belgeyi gönderiyorsunuz, hesabınız onaylanıyor ve sonrasında para yatırarak işlem yapabilirsiniz. Hesap açılışı sırasında istenen belgeler  borsayı ve dolayısıyla yatırımcıları kötü niyetli kişilere karşı korumak için talep ediliyor. 
  • Bitexen hesabını açtıktan sonra bir referans linki yaratmak gerekiyor. Bunun için Bitexen mobil uygulamasının telefonunuzda yüklü olması gerekiyor. Bitexen Mobil uygulamasını iOS cihazlar için buradan, Android Cihazlar için buradan indirebilirsiniz. 
  • Bitexen Mobil uygulamasına  Bitexen hesap bilgilerinle giriş yaptıktan sonra ekranın en altında yer alan “EXEN” sekmesine tıklayıp, açılan sayfada referans kodunun sağ tarafındaki Link Paylaş ‘a tıklayarak  Bitexen’de hesap açmasını istediğiniz arkadaşınızla paylaşmanız gerekiyor.  
  • Arkadaşınız paylaştığınız linkle kayıt olup hesap açma işlemlerini tamamladıktan sonra GOLP cüzdan adresini sizinle paylaşması gerekiyor. 
  • Paylaştığı GoldP cüzdan adresine hesabınızda bulunan 25 GOLP token’ı (yaklaşık 102 küsur TL)  Para Çekme adımından  ile 13 Şubat 2021 saat 23.59’a kadar göndermiş olmanız gerekiyor.
  • Eğer cüzdanınızda GOLDP yoksa, Bitexen hesabına giriş yaparak Pro veya Hızlı Al-Sat bölümünden en az 25 GOLDP token almanız gerek. 

Nelere Dikkat etmelisiniz ? 

Bitexen’de ilk transfer işlemi güvenlik nedeniyle mobil uygulamalardan değil, bitexen.com üzerinden yapılmak zorunda. . 

25 GOLDp gönderim işlemi başarıyla gerçekleştiyse 14 Şubat Pazar günü gün sonuna kadar 25 GOLDp gönderilen hesaba Bitexen tarafından 25 GOLDp hediye olarak yatırılacak. 

Referans linkiyle açılan yeni hesabın kayıt tarihi 10.02.2021 saat 10.00 ile 13.02.2021 günü saat 23.59.59 arasında olmalı. 

Referans veren  hesaptan 13.02.2021 günü saat 23.59.59’a kadar 25 GOLDP transfer edilmiş olmalı.

13.02.2021 gün sonuna kadar  kadar yeni açılan hesapta gönderilen 25 GOLDP duruyor olmalı.

Birden fazla hesaba referans olunması durumunda ödülü hesabın 25 GOLDP gönderdiği ilk hesap alıyor.  

25 GOLDP ödülleri hesaplara 14.02.2021 tarihinde gün sonuna kadar yatırılacak.

Kampanyayı değerlendirmek gerekirse yaklaşık 100 TL değerinde bir hediye token için çok fazla detay içeriyor. Günün sonunda ödüle hak kazanmak için iki kişinin koordineli çalışması gereken bu kampanya kurgusunda adam başı 50 lira bir kazanç söz konusu oluyor. 4 günlük kısa bir sürede 50 TL için bu kadar şartı yerine getirmeye değer mi ? Ben çok emin olamadım