DenizKartım Uygulaması Nedir? DenizKartım Uygulaması Güvenli mi ?

DenizKartım Denizbank tarafından Deniz Bonus sahipleri  için hazırlanmış bir  mobil uygulama. Hem android hem iOS uyumlu akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. En büyük özelliği kredi kartı rekabetinde Bonus lisansı altında mütevazi bir şekilde devam ettikleri Deniz Bonus Card  kampanyalarına katılım imkanı. Buna alternatif olarak sms ile katılım var onunla karşılaştırıldığında (ikisi de cep telefonu kullanımı gerektiriyor) çok daha avantajlı. Buna ek olarak DenizMobil internet bankacılığında kredi kartı işlem setlerinin hemen hepsini kullanabiliyorsunuz. 

Deniz Kartım’ı Kimler kullanabilir?

Android ve iOS işletim sistemleri tarafından güncellemeler alan mobil telefon sahibi tüm Halkban bireysel kredi ve bank kartı sahipleri uygulamayı akıllı telefonlarına indirip kullanabilir.

Deniz Kartım’ı nasıl indirebilirsiniz?

Hiç boşuna uğraşmayın uygulamayı, Denizbank  web sitesinden ilgili sayfadan yönlendirmeleri takip ederek indiremiyorsunuz. Sizi aynı sayfaya yönlendirip duruyor.  iPhone telefonlar için Apple iTunes ve Android telefonlar için Google Playstore uygulama mağazalarından ücretsiz olarak telefonunuza indirebilirsiniz.

Deniz Kartım Değerlendirme 

Uygulamayı incelediğimde kredi kartı rekabetinde aktif ve rekabetçi olmak Denizbank’ın hedefinde olmadığı izlenimini yarattı bende.  Bir nevi “DenizMobil Lite”  yapalım üzerine bir kaç fonksiyon oyunlaştırma ekleyelim diğer bankaların gerisinde kalmayalım demişler. 

Bu bakış açısında da haklılar cüzdan çözümünde iddialı oldukları alan FastPay sanki. 
Deniz Kartım uygulaması “ödemeler” menüsünden fatura ödeme, ulaşım kart yükleme, mobil ödeme çözümleri (QR, üye iş yeri ve NFC özellikli cihazlar için temassız mobil ödeme) ile MTV ödemelerinizi gerçekleştirebilmek bu hedefe hizmet ediyor. Oyunlaştırma açısından “Kaptanın görevi”, “Adımla kazanın” çok ilgimi çekmediğini belirtmemde fayda var. Güvenlik açısından bir eksikliği yok zira BDDK tarafından zorunlu kılınan güvenlik standartlarına bu uygulama da uymak. Öte yandan bu kullanıcı deneyimi açısından uygulamada diğer Denizbank uygulamalarının gerisinde. Uygulama ile ilgili iletilen kullanıcı geri bildirimleri de bunu destekler nitelikte. Eğer motorlu taşıtlar vergisini DenizBonus ile ödemeyecekseniz bence çok da kullanmanıza gerek yok. 

Son söz; Denizbank’a da haksızlık etmemek lazım Türkiye bankacılık tarihinde en çok el değiştiren bankalardan biri oldu Her gelen yeni patronun beklentilerini karşılamaya çalışırken Denizbank hala müşterilerini memnun edebilecek hizmet verebilmeleri bile mucize gibi geliyor bana.