Enpara.com Kredi Kartıyla Emlak Çevre Temizlik Vergisi 6 Taksitte Nasıl Ödenir?

QNB Finansbank’ın masrafsız bankacılık hizmetleri insiyatifi Enpara.com Enpara.com kredi kartı sahiplerine, her ekstre döneminde Enpara.com Kredi Kartı ile yaptıkları 3 harcamaya ve toplamda 3.000 TL’ye kadar herhangi bir faiz ya da ücret ödemeden internet veya cep şubesini kullanarak sonradan taksitlendirme imkanı sağlıyor. Enpara.com özellikle vergi ödeme dönemlerinde  bu taksitleri 6 ay’a kadar çıkartmaya imkan tanıyor. 

Son ödeme tarihi 31 Mayıs 2021 olan Emlak Çevre Temizlik vergisinin ilk taksit ödemesini bu kampanyadan faydalanarak taksitlendirebilirsiniz.

Enpara.com kredi kartı ile vergi ödemeleri nasıl taksitlendirilir?

Enpara.com kredi kartı sahipleri enpara.com ilgili belediyelerin tahsilat bölümlerinden veya internet sitelerinden yaptıkları ödemeleri kredi kartı ile tek çekim olarak yaptıktan sonra, işlemi dönem içi harcamalarda gördüğünüzde, Menü=> Kredi Kartı=> Güncel Dönem Borcu => Dönem İçi Harcamalar ve yansıyan borçlar => Dönem için harcamalar menü adımında taksitlendirmek istediğiniz işlemin üzerine tıkladıktan sonra taksitlendir seçeneğini seçip yönlendirmeleri takip edin.

Dikkat etmeniz gereken; gerçekleştirilen işlemi taksitlendirebilmek için işlemin dönem için harcamalara yansımış olması ve hesap özetinin (veya kredi kartı ekstresinin) henüz kesilmemiş olması gerekiyor. Bu nedenle taksitlendirmek istediğiniz işlemi hesap kesim tarihinden en az iki işi gün önce yapılması ve taksitlendirme işleminin hesap kesim tarihinden önce yapılması gerekiyor.