Worldcard Hesap Özetini E-posta ile Nasıl alabilirim? Worldcard E-ekstre Talimatı Nasıl Verilir ?

Worldcard ekstreleri neden e-posta ile alınamıyor?  1 Temmuz 2020 tarihinde yürürlüğe giren, Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik kapsamındaki yasal düzenlemeler ile, kredi kartı hesap özeti gönderimleriyle ilgili bir değişikliğe gidildi. 1 Temmuz itibariyle e-posta yoluyla ekstre, dekont, hesap özeti iletilmesi müşterinin talebine bağlı olacak. Bankacılık uygulamalarını kullanamadığını belirten müşteriler, bankalarına talepte bulunmaları halinde e-posta üzerinden bildirimleri almaya devam edebilecekler.

Diğer bir deyişle bankanıza “ben kredi kartı hesap özetlerimi, banka dekontlarımı” yurt dışında yerleşik e-posta servis sağlayıcılarında bulunan e-posta adresime gönderilmesini istiyorum” gibi bir beyan iletmeniz gerekiyor. Bunu ya şubenize gidip müşteri temsilcisi ile veya bankanın elektronik kanalları üzerinden yapabilirsiniz. 

Worldcard e-ekstre talimatı nasıl verilir? 

Worldcard e-ekstre talimatı verebilmek için yapı kredi internet şubesine, yapı kredi mobil uygulamasına internet bankacılığı bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekiyor.  Yapı kredi mobil uygulamasını telefonunuza buradan indirebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra; kredi kartı hesap özetleriniz ile ilgili iletişim tercihlerinizi Yapı Kredi Mobil ve İnternet Şubesi’ndeki “Mesajlar” menüsünde bulunan “E-Posta Ayarı” adımını takip ederek; “e-postalarımın finansal bilgilerimi içerecek şekilde” iletilmesini istiyorum seçeneğini aktive etmek gerekiyor 

Worldcard hesap özetinizi ayrıca Yapı Kredi Mobil ve World Mobil uygulamasından da görüntüleyebilirsiniz.